Takım Hakkında

      Sanal Türk yıldızları ekibi 2010 yılında başlıca Hollandalı olmak üzere bir grup sanal havacılık severleri tarafından kurulmuştur. 2010-2014 yılları arasında çeşitli uluslararası sanal havacılık gösterilerine katılmış ve 2014 yılında faaliyetlerine son vermişlerdir. 2019 yılına kadar ekipte hiçbir Türk pilot bulunmamıştır. 2019 yılında tekrar faaliyetlerine başlayan ekibimiz günümüzde tamamen Türk üyelerden oluşmaktadır.
     

      Maksadımız Türk Hava Kuvvetleri Türk Yıldızları Akrobasi takımının uçuş becerisini en doğru bir şekilde sanal platformlarda sergilemektir. Teknik ekibimiz tarafından simülatörümüz için bağımsız bir uçak modülü geliştirilmiştir. Sanal Türk Yıldızları, Türk Hava Kuvvetleri Türk Yıldızları takımının sanal eşdeğeri olarak tanınan, fan tabanlı bir gruptur. Kullandığımız uçuş simülatörleri ile formasyon uçuşu ve hassas akrobasi uçuşlarını icra etmektedir.

 

      Misyonumuz, geçmişte ve gelecekte Türk Yıldızlarının hava gösterilerini en iyi şekilde canlandırmaktır. Bu sebeple gerçek Türk Yıldızları pilotları ile irtibat halinde, onların bilgi, tecrübe ve tavsiyeleri doğrultusunda gerçeğe en yakın uçuşlar gerçekleştirmekteyiz. Kokpit içi radyo çağrılarına, profesyonelliğe ve ayrıntılara inanılmaz derecede dikkat edilmesi gerekmektedir.
 

      Sanal Türk Yıldızlarında uçmak demek yetenek, tutku ve uçuş becerisini doğru bir şekilde sergilemektir. Bu sebeple antreman uçuşlarımızı aksatmadan disiplinle  devam ettiriyoruz. Uçma tutkusu olan havacılık meraklılarını ekip için denemeye teşvik ediyoruz.

 

      Sanal  Havacılık ve Sanal Gösteriler Nelerdir?
Bilgisayar ortamında bir uçuş simülatörü kullanılarak profesyonel olarak icra edilen bir hobidir. Gerçekteki  pilotaja benzer şekilde yüksek koordinasyon gerektiren bu hobi için yeterli bir bilgisayar ve uçuş ekipman donanımı  gerekmektedir. Günümüzde neredeyse her gerçek akrobasi takımının sanal bir gösteri ekibi bulunmaktadır. Bu gösteri takımları E-spor olarak değerlendirilebilir.